Sunday, December 07, 2008

آه از این بشر بی منطق - یادداشت 1

1- دیدین دوستانی رو که قبل از انتخابات ریاست جمهوری می گفتند "همه این اتفاقات زیر سر رفسنجانیه و نباید رای داد." و بعد از این که احمدی نژاد رای آورد با اعتماد به نفس کامل اعتقاد داشتند که می دانند چه شده و اصلا معلوم بود که همچین اتفاقی می افته...

2- دیدین وقتی دو نفری دارید می رید جایی و سر دو راهی با هم تصمیم گیرید که از کدوم راه برید و بعد از مدتی که متوجه می شید اشتباه کردید دوستتون یک قر کوچولو می زنه. شاکی نمی شید که ته دلش فکر می کنه که می دونسته کدوم راه درسته؟...

3- دیدین وقتی تیم ملی در جام جهانی بد نتیجه می گیره، دوستان متخصصی، دسته دسته، ظاهر می شند که از قبل می دونستند این تیم ملی با علی دایی نتیجه نمی گیره!

من قبلا به این ها می گفتم شارلتان بازی! تازه فهمیدم این اسم اش Hindsight بایاسه و جزء ویژگی های بشریته! یعنی هر وقت بعد از این که یک اتفاق افتاد به اتفاق نگاه می کنند قضاوت شان تحت تاثیر نتایج آن اتفاق است. با اطمینان بیش از حد فکر می کنند خودشان هم در آن زمان قضاوتی نزدیک به این اتفاق می کرده اند. یا دست کم نزدیک تر از آن چه که واقعا قضاوت آن روزشان بوده. خلاصه این که این هم جزء ویژگی های انسان است و باید بسوزیم و بسازیم! ای بخت نامراد!!

3 comments:

Anonymous said...

و اين روزهاچقدر ادمهايي كه هر اتفاق خوبي براي ديگران ميافتدرا مرهمون دعاهاي خودشان به درگاه پروردگارميدانند زياد شده! طرف صاف درچشمانت زل مي زند و بعد مي گويد تو هم براي من فلان دعا را بكن! (البته ما كه مستجاب الدعوه نيستيم!)

neo said...

shoma OB ro ba deghat nakhundi baradar!!
in too Robins hast.
(chon faghat hamin o 2-3 ta chiz dige az OB yadam munde daram besyar nadid padidane pozesho midam;)

مصطفی said...

اتفاقی با بلاگت آشنا شدم.
مطالبت از نوعی بود که باهاش حال می کردم.
مثل اینکه بیزنس می خونی! اگر می گفتی چه و کجا خوشحال می شدم.