Wednesday, May 06, 2009

parks and recreation


دیدن این سریال رو برای دوستانی که در آمریکا هستند یا به اینترنت خوب دسترسی دارند پیشنهاد می کنم.. یک سریال طنز جدیده که ته مایه سیاسی هم داره. اتفاقات پیرامون یک سازمان دولتی (در حد شهر) هست که مسوولیت پارک های شهر رو بر عهده داره. شخصیت اصلی برنامه (ایمی پولر) یک خانومی هست که مسوولیتی در اون سازمان داره. هم مایله که کمک کنه به مردم و هم قدرت بگیره و یک روزی به مرتبه های بالاتر برسه. ضمن این که رفتارش ته مایه های فمینیستی هم داره.

با این که ساختار برنامه شباهت داره به یک برنامه طنز دیگه به نام office، تفاوت اصلی اش اینه که ماجراهای این برنامه مربوط به یک سازمان «دولتی» است و بالتبع نکته های سیاسی بامزه هم داره. این چند قسمت که ازش گذشته به نظر خوب از آب دراومده و فکر می کنم محیط داستانشون خیلی جای کار داشته باشه... شخصیت اصلی برنامه هم خیلی خوب بازی می کنه. قبلا برای مدتی در SNL که یک چیزی تومایه های ساعت خوش خودمونه بازی می کرد و فکر کنم همون طوری مشهور شد. ادای هیلاری کلینتون رو در می آورد.

برنامه از شبکه NBC در روزهای پنج شنبه پخش می شه. از سایت NBC هم همه قسمت ها رو می شه تماشا کرد. از این جا. (یک کم طول می کشه که بالا بیاد.)

1 comment:

Anonymous said...

the online player is just for the US.