Thursday, August 27, 2009

درس می دم آی درس می دم

قراره ترم بهار برای دانشجوهای لیسانس آمار درس بدم و ترم تابستان برای دانشجوهای فوق آمار درس بدم. یاد دکتر "ک" و کلاس آمار در دوره "ام بی ای" افتادم. چقدر غر زدیم! داره سر خودم میاد.

درس های لیسانس کم طرفدارترین درس های دانشکده هستند و استادها دوست ندارند با دانشجوی لیسانس سر و کله بزنند. از طرف دیگه تابستان هم کسی حاضر نیست درس بده. دانشکده دوست داره برای فوقی ها تابستان کلاس ارائه بده (چون دوره های فوق، برای دانشکده یک جور بیزینس اساسی هستش دیگه) ولی دانشکده ما که تحقیق محوره، سخت می تونه استادها را متقاعد کنه که تابستون درس بدند. اینه که فرصت خوبی پیش میاد برای دانشجوهای دکتری که رزومه شان را قوی کنند. به همین دلیل من هم قبول کردم این درس ها رو ارائه بدم. برای خارجی هایی که وارد بازار کار می شوند خیلی خوب است که تجربه درس دادن در پرونده شان باشد.

برای این که این درس ها را ارائه بدم باید ترم قبل شان سر کلاس شان بنشینم. یعنی این ترم باید سر کلاس آمار undergrad برم! آخر عمری :) علت این که آمار رو انتخاب کردم اینه که همه دانشگاه ها دوست دارند کسی رو استخدام کنند که بتونه درس متدولوژی بده. و گویا گزینه های این جور آدم ها در بازار کار خیلی بازتره. درس لیسانسی ها در ترم بهار طبیعتا مقدماتی خواهد بود اما درس فوق لیسانسی ها در ترم تابستان ممکنه سنگین باشه.

دوست های قبلی که برای لیسانسی ها درس دادند کاملا اعلام خطر کردند! می گند قراره با ملتی در ارتباط باشی که در یک دنیای دیگه اند و سر کلاس یا روزنامه می خوند یا تکست با موبایل می زنند یا کامپیوترشون روشنه و ایمیل چک می کنند... باید هم راضی نگه داشته شوند تا شلوغ نکنند و فرم های نظرسنجی رو بد پر نکنند... خلاصه چالشی است برای خودش.

6 comments:

Babak said...

hamchin ke yeki fries o coke bokhore sare kelaset, badesham ye arogh roosh, taze mifahmi ina too che donyayi hastan

Babak said...

naboodi kholase

Niam Yaraghi said...

ایمیل چک کردن و باد معده که خوبه عزیز!
من این ترم گیر یه عده افتادم که هر رو از بر تشخیص نمیدند و به اندازهی دو گیتی ادعا دارند! امروز سر کلاس ریسک، بعد از اینکه 3 ساعت براشون مدل کردن یه مساله خیلی ساده رو توضیح دادم و تقریباً همه مساله رو خودم روی تخته برشون حل کردم، یکیشون صدام زده میگه یه بار دیگه از اول بیا برای من روی لپ تاپم مدل بساز!!!! نمیدونی چه حالی شدم! ذات اصفهانی بود که به مددم آمدم و کمک کردم خیلی با سیستماتیک بپیچونمش!

Navid said...

اگر بامزه باشید و خوب نمره بدهید نظر سنجی هارو خوب می نوسیند. مثال های بامزه. و اگر رشته ی مهندسی نیستند مهندس هارو مسخره کردند مثلا
let's skip it: it's a bunch of engineering stuff.

باد صبا said...

سلام
مطمئنم که از پسش بر مياييد
به اميد فردايي بهتر

مهشید غفارزادگان said...

مطمئنم که عالی درس می دی. من تقریبا 16 سال تجربه درس خوندن با تو رو دارم :) نگران نباش