Thursday, November 17, 2011

آن جریمه

چند روز از آغاز سال تحصیلی گذشته بود که دیدم، اِی بخت نامراد، یک عدد جریمه از طرف پلیس دانشگاه بر روی شیشه قرار داده شده. یعنی اول اش هم نفهمیده بودم، داشتم رانندگی می کردم، بارون می اومد، برف پاک کن رو چرخوندم، و خلاصه دیدم یک برگه جریمه داره جلوی چشم ما با برف پاک کن بالا و پایین می ره! یعنی تو مایه های فحش!

اما دلیل جریمه: پارک در پارکینگ دانشگاه. اعتبار اجازه پارک ام تا پایان سال تحصیلی قبل بود و در اون چند روز یادم نیومده بود که سال تحصیلی جدید شروع شده.. ما بدبخت ها، همه روزهامون مثل هم اند! تابستون و زمستون نداریم. اما بازهم خیلی نامردی بود که آقای پلیس دقیقا یک هفته بعد از آغاز سال تحصیلی شروع به دادن جریمه های 50 دلاری اش کرده بود. تازه هم کل هزینه پارک سالیانه ما کمتر از 30 دلاره!

به هر حال گفتم باید به این جریمه اعتراض کرد. سکوت آغاز یک انحراف است! اما کلا همه چی جریمه درست بود. سایت دانشگاه هم می گفت که اعتراض باید فلان باشد و هزار تا شرط داشته باشد تا پذیرفته شود، خلاصه چرندیات تان را برای ما نفرستید! من هم کلا یک ربع وقت داشتم که نامه اعتراضی بنویسم و خلاصه نامه پایین رو نوشتم، و علی رغم انتظار، "عفو" بهمون خورد! هنوز هم که نامه رو می خونم فکر می کنم کسی که نامه رو خونده واقعا چطور قانع شده؟! دل اش سوخته حتما.

هیات محترمه بررسی اعتراضات پارکینگ!

روز هفت سپتامبر من جریمه پارکینگ گرفتم به قیمت 50 دلار. به دلایل زیر درخواست بخشودگی می کنم:
1- من قرار بود که حتما اجازه پارک رو برای این ترم بگیرم. و الان که این اعتراض رو می نویسم اجازه پارک رو گرفتم. سایت دانشگاه هم می گه این اجازه مال ترم پاییز 2011 است و شروع اش از اول سپتامبره! (استدلال در حد تیم ملی: تو مایه های عطف به ماسبق!)

2- قصد من از پارک قانون شکنی نبوده، بلکه بر اساس عادت دو سال گذشته ام در پارکینگ پارک کردم

3- قبول دارم که اشتباه کردم که روز اول ترم اجازه پارک ام را تجدید نکردم. اما امیدوارم شما هم جریمه های هفته اول رو ببخشید با توجه به این که دانشکده ما از دفتر شما دوره! (این "اما" هم نکته ای بود برای خودش)

4- من همیشه به قوانین راهنمایی اخترام می گذارم و این، کلا، دفعه دوم ام هست که جریمه گرفتم در 15 سال گذشته (به خاطر این که یک مدت خوبی اش رو اصلا گواهی نامه نداشتم!) اگر این کمکی می کنه باید قبول کنم که "درس" این جریمه را گرفته ام و از این پس هر ترم را با مراجعه به دفتر شما برای تمدید اجازه پارکینگ ام، ترم را شروع خواهم کرد!

با تشکر

3 comments:

اردوان زندی آتشبار said...
This comment has been removed by the author.
اردوان زندی آتشبار said...

آقا مدت مدیدی بود که هیچی ننوشته بودی، دیگه می خواستم مشابه همچین درخواستی که برای جریمه فرستادی رو بهت بفرستم که یه پست بنویسی! ممنون که بالاخره یه حرکتی از خودت نشون دادی و این یک قلم کار (نوشتن درخواست) رو از تو-دو لیست* من حذف کردی!! :)

* To-do list

آرش فهیم said...

شوت من! اگه زود تر این رو می نوشتی من هم به جریمه ی بیست دلاری دانشگاه اعتراض می‌کردم. متاسفانه خیلی وقت پیش پرداختش کردم.
به نظر من مورد دوم کاملا قانع کننده ست.