Monday, January 05, 2009

هممممم زیرکانه

"ارین" چند ماهی هست که همکار ما شده توی دفتر سیستم داینامیکس. بعد از رفتن "جن" اومد. یعنی دقیقا پنج ماهه این جاست. یک خانوم حدودا چهل ساله، اجتماعی و معمولا خنده رو. فارغ التحصیل دانشگاه کورنل اه. کلا همکار خوبی است ؛ معمولا گوشی اش به گوشش است و سرش به کامپیوتر.

"ارین" فقط یک اشکال گنده داره: بعضی وقت ها در حین کار با خودش حرف می زنه. حرف که نه؛ بیشتر در حد صداهای ساده. مثلا تقریبا هر نیم ساعت یکبار با خودش می گه: هممممم.. البته همممم معمولی نه. یک جور همممم زیرکانه؛ با یک لحن کشدار مثل وقتی که یک خانوم یک چیزی رو فهمیده باشه. بی اغراق زیاد می گه ها... حتما می گید کجای این کار"اشکاله"؟.. خوب باباجان؛ وقتی من وسط کارهام، به سرم می زنه که سریع یک سری به بی بی سی فارسی بزنم، یا وقتی مجبور می شم به پیغام مسنجر دوستان زیر زیرکی جواب بدم در حالیکه همه دارند کار می کنند، یا وقتی می خوام دو سه تا وبلاگ رو یک نگاهی بندازم و... و اون وقت "ارین" به صورت زیرکانه می گه «هممممم» و به نظر می رسه چیزی رو فهمیده، احساس خوبی بهم دست نمی ده دیگه!

پ.ن: بچه که بودم یک دوستی داشتم به اسم ارسیا که همیشه سر جلسه امتحان با خودش صحبت می کرد. یک دفعه می دیدید در حالیکه همه ساکتند صدای ارسیا درمی اومد که به خودش می گه: «نـــــــــــــــــــــــــــــــه...... غـــــلــــــــــطه!» همه با نگرانی به ورقه هامون نگاه می کردیم و بعد برمی گشتیم به ارسیا نگاه می کردیم و می دیدیم آقا در کمال اعتماد به نفس پاک کن اش رو به دست گرفته و داره یک چیزهایی رو پاک می کنه...

8 comments:

sia said...

سلام نوید جان
با توجه به موضوع تر دکترایی که انتخاب کرده ای بسیار علاقه مند خواهم بود اگر بتوانم حداقل در حال حاضر از نتیجه مرور ادبیات شما و دسته بندی شما از مسایل در این حوزه بهره مند گردم، البته اگر امکانش هست. راستی یک سوال دارم.در حوزه های اجتماعی برای اثبات یک نظریه در زمینه چگونگی وقوع یک پدبده مشخص چه روش هایی وجو دارد؟ آیا غیر از تحقیقات میدانی و پرسشنامه و شبیه سازی راهی وجود دارد؟ منظور شما دقیقا از آزمایش چیست؟ آیا در این علم بین راه های مختلف برای اثبات یک نظریه تمایز ویژه ای در ذهن صاحبنظران است؟
با توجه به این که دانش کمی نسبت به موضوعات دارم ممکن است سوالات بدیهی پرسیده باشم، خوشحال می شوم کمکم کنید.
موفق باشید

navid said...
This comment has been removed by the author.
navid said...

به سیا: این جا رو ببین:

http://navid3000.persianblog.ir/post/264

hamid said...

hala coloration i ham beine hmmm goftan hamkare jadid va sheytanat-haye to vojud dare?

مهشید غفارزادگان said...

بامزه بود:)

Ali Reza Ebadat said...

برای من خیلی جالب بود که بدانم در چنین مواردی دیگران چه فکری میکنند آخه
واقعیت اینه که منهم چنین عادتی دارم و حتی الان که در یک کشور غیر فارسی زبان درس میخوانم بازهم وسط امتحان یا حتی تمرین حل کردن ، مشابه این کلمات نه این راه بهتره و آخ جون و .... را استفاده میکنم.

mostafa said...

هممممممممممممممممممم

jacker said...
This comment has been removed by a blog administrator.